Načítám Akce

• akce již proběhla.

Zašovská pouť letos jinak

5. 7. 2020

Zašovská pouť se letos uskuteční v neděli 5. července ve zcela jiné podobě, než jsme zvyklí. Její pořadatelé vsadili na scénář pohodové neděle strávené v kruhu rodin a přátel v klidné atmosféře středu obce.

„Při zvažování všech možností jsme se rozhodli tentokrát ze zřejmých důvodů upustit od všeho, co dělá naši pouť rušnou a v dnešních podmínkách náročnou na řízení počtu osob a jejich rozestupy“, uvedl starosta, Jiljí Kubrický. „Nastalou situaci bereme jako příležitost vrátit se letos k poutní tradici samotné“.

Vedle duchovní stránky, jíž je poutní místo Zašová historicky proslulé, však nebudou chybět ani řemeslné trhy, různé zábavné prvky pro mladší děti, posezení a občerstvení v areálu u hasičů či
před iCafé. V sobotu se uskuteční pouze večerní program ve Stračce. V neděli pak bude od ranních hodin připraven prostor pro stavění stánků, letos však pouze rukodělných a řemeslných. Návštěvníkům se otevře klášterní zahrada a výstava sklářských děl pro připravovanou křížovou cestu.

Areál výletiště a okolí dává nádherný prostor dílničkám pro děti, pohádce a dalším aktivitám.

Podrobný program neděle a všechny potřebné informace najdete na plakátku níže nebo na na www.zasova.cz

2020 Zašovská pouť

Datum:
5. 7. 2020
Rubriky Akce:
,
www.zaso

Pořadatel

farnost Zašová
Telefon:
fazasova@ado.cz
www.zasova.net/